ElectroNIXclock 4xZ566M(+2xZ573M)

Długo wyczekiwanay zegar lampowy zbudowany na bazie jednych z największych dostępnych lamp nixie: Z566M. Podobnie jak w zegarze 4xLC516 wykończenie elementów obudowy zostało wykonane w technologii CNC.

Dzięki prostocie designu oraz połączeniu z odpowiednimi materiałami electroNIXclock staje się znakomitym dopełnieniem wysmakowanego wnętrza. Polerowane aluminium stanowi efektowne tło dla lamp NIXIE.

 

Sterowanie oparte jest o nowoczesny mikrokontroler, dzięki któremu zegar jest dokładny i pobiera bardzo mało prądu. Ultrakondensator zapewnia podtrzymanie odliczania czasu w przypadku zaniku energii elektrycznej w gniazdku.

Zegar wyposażono w czujnik światła, który dostosowuje jasność świecenia lamp w zależności od natężenia światła otoczenia. Korzystnie wpływa to na żywotność lamp. Funkcja alarmu podwyższa funkcjonalność zegara. Silikonowe nóżki zapobiegają ślizganiu i rysowaniu powierzchni na których spocznie zegar.

 

Podstawowe parametry zegara:

Parametr: Wartość:
Wymiary [wys. x dł. x szer.]: 90 x 66 x 230
Masa: ok. 675g
Napięcie zasilania: 230VAC / 12VDC
Pobór prądu: ~3,5W (max)
Wysokość cyfry: 30mm
Możliwość wygaszenia lamp: tak
Regulacja jasności świecenia lamp: tak
Alarm: tak

W skład oferty wchodzi kompletny, zmontowany zegar wraz z lampami, zasilacz wtyczkowy oraz instrukcja obsługi. Wszystko zamknięte w eleganckim drewnianym pudełku. ElectoNIXclock to nie tylko super prezent, ale też oryginalny firmowy gadżet.

Zegar dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych. Obudowa może być wykonana z drewna z metalowymi wstawkami (aluminium szczotkowane lub mosiądz polerowany) lub z polerowanego profilu aluminiowego. Deski mogą być ciemne-bejcowane lub jasne- woskowane. Można w ten sposób dopasować wygląd zegara tak aby komponował się np. z odcieniem mebli. Wszystkie warianty prezentują się świetnie, a wybór koloru należy od upodobań klienta.